Vyber si prácu
v UNIQA GSC

DOTAZNÍK 

Dominika sa do nášho unikátneho kolektívu začlenila zhruba pred rokom. V úprimnom a otvorenom dotazníkovom “rozhovore” nám prezradila, čo ju do UGSC privialo, ako vnímala svoj prvý pracovný deň, ale aj to, za akého človeka sa považuje, po čom túži a čo ju robí šťastnou.

Meno:
Mgr. Dominika Ašverusová

Vek:
27

Pracovná pozícia:
Referentka administratívy v personálnej oblasti.
Som zaradená na oddelení HR GSC & UIG; Personalverrechnung UAT. Pohybujem sa v oblasti personalistiky a starám sa o administratívu a nástupy nových zamestnancov pre UNIQA Tower vo Viedni.

Do UNIQA GSC som nastúpila:
1. júla 2021

Skadiaľ si sa o UGSC dozvedela?
O UGSC Nitra som sa dozvedela vďaka portálu Profesia.sk. Na tomto portáli som našla inzerát na voľnú pracovnú pozíciu „Referentka administratívy v nemeckom jazyku“. Táto ponuka ma už na prvý pohľad veľmi zaujala. Ešte predtým, ako som si poriadne prečítala, o akú náplň práce pôjde, vedela som, že to bude niečo pre mňa. Nemecký jazyk mi je naozaj blízky, študovala som ho v podstate celý svoj život. Už na základe názvu som sa rozhodla prijať túto výzvu a uchádzať sa o danú pracovnú pozíciu. Samozrejme po dôkladnom preštudovaní si inzercie som sa v tom ešte viac utvrdila. To som však ešte vôbec netušila, že UGSC Nitra má so mnou celkom iné plány. Po úspešnom absolvovaní vstupných pohovorov som sa nakoniec dostala na úplne inú pozíciu, na akú som sa vtedy hlásila 🙂

Čo ťa viedlo k tomu, poslať si do UGSC svoj životopis?
Zhruba v tomto období, presne pred rokom, som sa intenzívne pripravovala na štátnice, ktoré boli za dverami. Uvedomovala som si, že môj školský život sa končí a pomaly, ale isto sa presúvam do ďalšej etapy svojho života. Priznám sa, že firmu UGSC Nitra som vtedy poznala iba z počutia. Okolo budovy UNIQA na Palárikovej ulici som často chodievala a predstavovala si, aké by to bolo pracovať v tak atraktívnej budove, pre takú veľkú spoločnosť akou je UNIQA, ktorá má navyše aj medzinárodný charakter. No a keď som uvidela už spomínanú inzerciu na portáli Profesia.sk, dlho som nepremýšľala a zaslala som im svoj životopis. Povedala som si, že to nemusí zostať len pri predstavách, ale naskytá sa mi možnosť, ako ich zhmotniť.

Aký bol tvoj prvý deň v UGSC? Čo sa ti najviac vrylo do pamäte?
Môj prvý deň v UGSC Nitra bol jedným slovom perfektný. Nové prostredie, nové tváre, množstvo nových a zaujímavých poznatkov o firme a ľuďoch, ktorí ju tvoria. Samozrejme, tak ako každý prvý deň v novom zamestnaní, ani môj sa neobišiel bez povinných školení a zoznamovaní sa s prostredím a kultúrou spoločnosti. Po všetkých mojich pracovných skúsenostiach popri štúdiu, hodnotím môj prvý deň v UGSC Nitra ako pozitívny a inšpiratívny. Samozrejme nezostalo to len pri prvom dojme, rovnako sa cítim dodnes.

Ako ťa oslovujú (alebo chceš, aby ťa oslovovali) tvoji kolegovia? Máš nejakú (vtipnú) prezývku?
Myslím si, že žiadnu špeciálnu prezývku nemám, teda aspoň o žiadnej neviem 🙂 V našej kancelárii sa oslovujeme krstnými menami, samozrejme vždy je to veľmi milé a srdečné.

Opíš sa tromi slovami:
Komunikatívna, spoločenská, pracovitá

Ak by si bola zviera, aké by to bolo?
Pravdu povediac, nikdy som sa nad takouto otázkou nezamýšľala. Pamätám si, že počas môjho študijného pobytu vo Švajčiarsku sme mali skupinové aktivity zamerané na spoznávanie rôznych svetových kultúr a ľudí, ktorí tieto kultúry predstavovali. Naša skupinka pozostávala zo študentov rôznych vekových kategórií a národností. Vedľa mňa sedelo dievča, ktoré pochádzalo z Austrálie a pravdu povediac, brala som ju ako taký vzor. Bolo to milé, vždy usmiate žieňa a navyše bola veľmi inteligentná. Takáto otázka tiež padla v našej skupine a musím sa priznať, veľmi ma zaskočila. V tej chvíli som sa nevedela stotožniť so žiadnym zvieraťom na svete. Z mojich myšlienok ma prerušilo práve toto dievča. Ona sa bez akéhokoľvek zdĺhavého premýšľania prirovnala ku koňovi. Vybrala si ho hlavne preto, pretože kôň je veľmi aktívne zviera a má toľko energie, že ho takmer nič nevie zastaviť. Pripadalo mi to veľmi správne a pochopila som, že aj náš život a naše priority by mali byť rovnako nastavené. Je dobré, keď presne vieme, čo v živote chceme dosiahnuť a žiadna prekážka, by nás od toho nemala odradiť.

Prečo práve toto zviera?
Ako som už spomínala, nemám žiadne špeciálne zviera, ktorým by som chcela byť. Ale ak niekomu nejaké zviera pripomínam, dajte mi vedieť

Ak by si bola farba, aká by to bola?
Vybrala by som si žltú.

Prečo práve táto farba? 
Žltá farba vo mne evokuje dobrú energiu, teplo domova, šťastie a lásku.

Ak by ťa chcel kolega pozvať na obed, akým jedlom by si ťa získal?
Úprimne povedané, považujem sa za „vďačného stravníka”. Nepohrdnem kuchyňami z rôznych kútov sveta. Myslím si, že ak to nebude pozvanie na sushi, prípadne na iný pokrm z ryže, nebol by to žiaden problém. Paradoxom je, že veľa ľudí neobľubuje sushi hlavne kvôli tomu, že je to jedlo, pri ktorého výrobe sa používajú surové ryby. Mne ale nechutí preto, pretože je to pokrm z ryže a práve naopak, ryby mi tam vôbec neprekážajú.

Máš radšej kávu alebo čaj?
Jednoznačne káva, veď ako sa vraví: „káva, to je objatie v hrnčeku” 🙂

Ako najradšej tráviš voľný čas?
Svoj voľný čas sa snažím využívať čo najaktívnejšie. Rada cestujem, spoznávam nové miesta, ochutnávam nové jedlá a skúšam nové veci. Čo sa týka mojich voľnočasových aktivít, najradšej mám turistiku a plávanie. Keď však cítim, že potrebujem skôr pasívny oddych, rada siahnem po dobrej knihe.

Máš vysnívanú destináciu, kam by si sa chcela určite (prvýkrát alebo znovu) pozrieť?
Mojím snom je precestovať Austráliu. Chcela by som vidieť Veľkú koralovú bariéru, navštíviť Národný park Uluru-Kata Tjuta či Národný park Kakadu. Taktiež by som chcela zažiť západ slnka na pláži Turimetta alebo si zašnorchlovať v zálive Turkvois Bay. Láka ma navštíviť pláž Shell na západe Austrálie, ktorá je typická tým, že je pokrytá obrovským množstvom ružových a bielych mušlí. Určite by som chcela vidieť aj austrálsky ostrov Tasmánia, kde sa nachádzajú rozľahlé národné parky, ako napríklad Bruny Island, kde máte možnosť zazrieť tučniaky a tulene vo voľnej prírode. Austrália je skrátka mojím cestovateľským snom.

Aký je tvoj najobľúbenejší film a kniha?
Považujem sa za človeka, ktorému je rovnakou mierou blízky filmový žáner aj kniha. K mojim obľúbeným knižným autorom patrí Jo Nesbø, Jane Austenová a taktiež aj slovenský autor Jozef Karika. Čo sa týka filmov, rada si oddýchnem pri dobrom romantickom filme alebo práve naopak siahnem po napínavom akčnom thrillery. Ak by som si mala vybrať autora, ktorého najviac uznávam, je ním Tim Burton. Jeho temné a fascinujúce charaktery, ktoré dokonale vykresľuje svojím „burtonovským“ štýlom sú pre mňa dokonalé. Fascinuje ma na ňom to, že všetky smutné okamihy v živote ľudí sa snaží vykresliť s vtipom a nadhľadom. Jeho tvorbu som si natoľko obľúbila, že dve z jeho postáv mám vytetované na ruke 🙂

Máš obľúbený citát/motto?
„Daj žene tie SPRÁVNE TOPÁNKY a ona povedie svet.” (Marilyn Monroe)

Čo považuješ za svoj najväčší úspech v živote?
Svoje životné úspechy nehodnotím. Za každý môj dosiahnutý životný cieľ som vďačná a napĺňa ma obrovskou radosťou. V každej fáze svojho života som sa vždy snažila sústrediť na to, čo bolo pre mňa v daný moment podstatné a vynaložiť čo najväčšie úsilie na to, aby som to dosiahla. Či už ide o dosiahnutie vysokoškolského titulu, získanie zamestnania, v ktorom budem šťastná, alebo si skúsiť život na vlastnú päsť v cudzej krajne, bola som na seba vždy hrdá. Myslím si však, že najväčší životný úspech ma ešte len čaká.

Je ešte niečo, čo by si o sebe rada prezradila?

Milujem varenie. Rada skúšam nové recepty alebo nové technologické postupy prípravy jedál. Toto ma naozaj baví a cítim sa pri tom šťastná. A samozrejme o to viac sa ťeším, keď moje jedlo luďom chutí.

Ďakujeme našej Dominike za jej ochotu, čas a skutočne úprimné odpovede pri vypĺňaní nášho unikátneho dotazníka 🙂 A vy ostatní, majte oči na stopkách, dotazník možno čoskoro pristane aj na vašom stole 😉

Veď v budovaní unikátneho tímového ducha #smedoma.