Vyber si prácu
v UNIQA GSC

DOTAZNÍK 

V Nitre je vo výstavbe už štvrtá budova, kde budú sídliť zamestnanci UNIQA Group Service Center. Nitrianske centrum zdieľaných služieb celého poisťovacieho koncernu UNIQA vykonáva okrem podpory a vývoja IT – čo bolo hlavným poslaním pôvodnej spoločnosti – aj správu poistných zmlúv a likvidáciu poistných udalostí. Ešte pred rokom predstavitelia firmy hovorili o plánoch prijať do roku 2020 približne dvesto nových zamestnancov. Už v minulom roku ich pribudlo zhruba sto a firma o sto ľudí zvýšila aj odhad svojho rastu do roku 2020.

Odpovedať treba každému

Pri takom rýchlom raste je kľúčové zvládnuť prijímací proces. Hlavne v situácii, keď firma potrebuje ľudí aktívne ovládajúcich cudzí jazyk. „Obsadzujeme predovšetkým administratívne pozície s aktívnym nemeckým jazykom,“ hovorí Jana Kosdiová, vedúca ľudských zdrojov v UNIQA Group Service Center. Firme sa osvedčila spolupráca so strednými a vysokými školami v okolí Nitry a veľmi úspešný je aj program odporúčania zamestnania svojim známym priamo pracovníkmi firmy.

„Pre nás je veľmi dôležité, aby bol celý proces prijímania uchádzačov o prácu efektívny,“ dodáva J. Kosdiová. Od prvého kontaktu do finálneho rozhodnutia zvyčajne neubehne viac ako týždeň. A spoločnosť si zakladá na tom, že vždy odpovedá každému, kto prejaví o prácu záujem. „Pre kandidátov je veľmi frustrujúce, keď niekam pošlú svoj životopis a ostávajú bez akejkoľvek reakcie. Preto sa snažíme do 24 hodín odpísať každému, kto nám pošle svoje CV, bez ohľadu na to, či na danú pozíciu vyhovuje alebo nie,“ hovorí J. Kosdiová. Aj vďaka tomuto prístupu získala UNIQA Group Service Center v minulom roku v kategórii veľké firmy prvé miesto v RecruitRank Awards, rebríčku portálu Profesia, ktorý hodnotí personálne agentúry a výberové procesy zamestnávateľov.

1. Miesto – víťazná trofej + diplom

Ľudí treba vedieť udržať

„Prijímať ľudí by nemalo zmysel, ak by si ich firma nedokázala udržať. Záujemcov o prácu na pohovoroch najviac zaujíma stabilita spoločnosti, perspektíva jej rastu, ako aj možnosti kariérneho postupu,“ hovorí J. Kosdiová. Všetko z vyššie uvedeného vie rýchlo rastúce centrum zdieľaných služieb skupiny UNIQA poskytnúť.

Pri súčasnom nastavení trhu práce sa ľudia už pýtajú aj na benefity, ktoré zamestnávateľ ponúka. „Máme garantovaný trinásty a štrnásty plat, ktorý vyplácame štvrťročne, bonus za zdravie a aj príplatok na dieťa,“ vymenúva J. Kosdiová. Z nefinančných benefitov sú obľúbené najmä flexibilná pracovná doba, ovocné dni alebo firmou hradené zdravotné prehliadky. Ľudia oceňujú aj fakt, že spoločnosť sídli v nových budovách s vysokým štandardom priamo v centre mesta.

Fotka z odovzdávania cien „Recruit Rank Awards 2017“spoločnosti Profesia (z.ľ.d.p) – Reinhard Böck (konateľ spoločnosti), Lucia Fintová (HR), Katarína Kratochvílová (HR), Jana Kosdiová (HR), Tibor Zalabai (konateľ spoločnosti).