Vyber si prácu
v UNIQA GSC

DOTAZNÍK 

Každý dobrý zamestnávateľ na Slovensku vie, že za úspechom firmy sú predovšetkým ľudia, ktorí v nej pracujú. Práve oni vytvárajú meno firmy, budujú a rozvíjajú firemné hodnoty a zároveň oni formujú jej budúcnosť. „Ľudia sú najzákladnejšou a najdôležitejšou esenciou našej spoločnosti. Firma bez ľudí je ako ľudské telo bez srdca. Keby chýbalo srdce, život by nebol možný,“ vysvetľuje filozofiu firmy UNIQA Group Service Center Slovakia, spol. s r. o., (UNIQA GSC) vedúca tímu HR Jana Kosdiová.

Kvalita hodná titulu

V spoločnosti UNIQA GSC bije v súčasnosti viac ako šesť stoviek sŕdc. „Každé je iné, osobité, s určitými zručnosťami a povahovými vlastnosťami, ktoré dávajú našej firme ten správny impulz pre život,“ spresňuje J. Kosdiová. Rôznorodosť ľudí podľa nej firmu učí ešte väčšej tolerancii, flexibilite aj vzájomnému rešpektu. Práve tie zúročili v UNIQA GSC aj v čase pandémie a s ňou súvisiaceho lockdownu. „Toto obdobie nás všetkých ešte viac zomklo, umocnilo v nás povedomie o vzájomnej spolupráci, súdržnosti a pomoci. Naučilo nás nezostať ľahostajnými a zaujímať sa jeden o druhého,“ opisuje skúsenosti z pracovného kolektívu J. Kosdiová. Aj náročné obdobie, akým je obdobie pandémie, preto môže byť podľa nej pre firmu pozitívnym prínosom.

O tom, že pracovná atmosféra je v spoločnosti UNIQA GSC príjemná aj v náročných časoch, svedčí prvé miesto v súťaži najatraktívnejších zamestnávateľov roku 2020. Do deviateho ročníka súťaže, za ktorou stojí pracovný portál Profesia.sk, bolo nominovaných spolu 237 spoločností. Víťazov vyhlásili v deviatich kategóriách. V súťaži hlasovalo viac ako 78-tisíc ľudí.

V kategórii, ktorá bola venovaná centrám zdieľaných služieb, získala prvenstvo UNIQA GSC. Za sebou nechala spoločnosť Henkel, ktorá skončila na druhom mieste, a spoločnosť IBM na treťom mieste „Veľmi sa z toho tešíme. Vážime si každý jeden hlas, ktorý sme v súťaži dostali či už od zamestnancov, alebo sympatizantov našej firmy. Je to pre nás zároveň určitý záväzok, aby sme aj v nasledujúcich rokoch zachovávali svoju kvalitu,“ hovorí o ocenení úspechov J. Kosdiová.

Rast a ambície

Ocenenie, ktoré UNIQA GSC získala v náročnom pandemickom roku 2020, je zároveň krásnym darom k štvrťstoročiu na trhu, ktoré spoločnosť slávi. „Hlavnými piliermi našej spoločnosti sú stabilita, istota a kvalita. Tieto atribúty nám umožňujú exponenciálne rásť už neuveriteľných 25 rokov. Vďaka dopytu po našich kvalitných servisných službách v koncerne sme aktuálne dosiahli hranicu 650 zamestnancov. Počas celého uplynulého štvrťstoročia sme sa neustále snažili napredovať a poskytovať špičkové služby. Flexibilita a konštantné zvyšovanie odbornosti našich zamestnancov sú zároveň dôvodom našich doterajších úspechov a dlhodobej tradície na trhu práce,“ hodnotí roky na trhu konateľ spoločnosti Tibor Zalabai.

UNIQA GSC sa teší z výborných výsledkov a už teraz vie, na čo v budúcnosti upriami svoju pozornosť. Do ďalšieho pôsobenia vstupuje s jasnou víziou, predsavzatiami a s veľkým odhodlaním. „Ciele spoločnosti sa na najbližších pár rokov nemenia. Chceme si udržať veľmi dobrý pomer nákladov a výnosov služieb. Dôležitejšou hybnou silou sú však kompetencie zamestnancov, ktoré treba naďalej zvyšovať. Vďaka tomuto významnému zvyšovaniu prínosu len s miernym rastom nákladov sa bude naďalej dosahovať mimoriadne atraktívny pomer prínos – cena,“ vysvetľuje a zároveň uzatvára konateľ spoločnosti Thomas Brustbauer.